Urheiluseurat

Ajantasaiset yhdistysten ja seurojen tiedot löydät
Unelmien sivuilta
http://hamina.unelmatliikkeelle.fi/

Haminan Ampumaseura ry kivääri, pistooli, haulikko
PL 3 riistamaali, mustaruuti
49401 Hamina
haminanampumaseura@gmail.com
Puheenjohtaja: Marko Leppä
p. 040 510 5323
marko.leppa@ampumaurheiluliitto.fi
www.haminanampumaseura.fi
Haminan Arsi ry lentopallo, beach volley
Mika Kuokka
Mestarintie 8
49400 Hamina
p. 0400 649 469
mika.kuokka@pp.inet.fi
www.haminanarsi.fi
Haminan Frisbeegolf ry
Fabrizio Ferrara
Metsämiehentie 6
48400 Kotka
p. 044 588 0006
puheenjohtaja@hafg.fi
Haminan Judoseura ry judo, Brasilia -jujutsu
Sami Harju
Laurellinpolku 6
49400 Hamina
p. 050 363 7234
sami.harju@axflow.fi
www.pankrationgym.fi
Haminan Varuskunnan Urheilijat ry hiihto, pyöräily, kaukalopallo
Tomi Korjula
RUK-esikunta
p. 0400 793 927/0299 4610486
tapio.kruuse@mil.fi
Haminan Latu ry hiihto, retkeily, pyöräily,
Mikko Koskenheimo avantouinti, melonta,
Tykistökatu 12 sauvakävely
49400 Hamina
p. 050 346 7961
mikko.koskenheimo@pp.inet.fi
www.haminanlatu.com
Haminan Naisvoimistelijat ry kuntopiiri, pilates, levytanko, tehotreeni, fit-aerobic,
Sari Hartikainen leidijumppa, fysiojumppa, RVP, venyttely,
Töytäri 27  kahvakuula, kuntosalicirquit, yin jooga,
49400 Hamina  lasten jumppa, vesijumppa
p. 050 386 0001
haminan.naisvoimistelijat@gmail.com
www.haminannaisvoimistelijat.sporttisaitti.com
Haminan Palloilijat ry pesäpallo, pöytätennis
Jukka Hellberg
Kaivokatu 3
49400 Hamina
p. 0400 591 631
jukka.hellberg@haminanpalloilijat.net
www.haminanpalloilijat.net
Haminan Pallo-Kissat ry jalkapallo
Kaarlonkatu 3
49400 Hamina
p. 040 706 0846/toimisto
toimisto@hapk.fi
www.hapk.fi
Haminan Ponteva ry yleisurheilu, kuntoliikunta
Arto Holanti vesivoimistelu, suunnistus
Teollisuuskatu 3 B 18
49400 Hamina
p. 040 516 2523
arto.holanti@pp.inet.fi
www.haminanponteva.com
Haminan Practical Ampujat ry kivääri- ja pistooliammunta
Saviniemenkatu 25a
49400 Hamina
p. 040 568 2323
puheenjohtaja@hapa.fi
sihteeri@hapa.fi
www.hapa.fi
Haminan Pursiseura ry purjehdus, veneily
Risto Niinisaari
Satakunnankatu 27
49400 Hamina
p. 040 721 5073
haminanpursiseura@gmail.com
Haminan Ratsastajat ry koulu- ja esteratsastus
Elina Harjama
Helsingintie 28
49410 Poitsila
p. 044 232 3215
elina.harjama@steveco.fi
www.hamr.fi
Haminan Seudun Moottorikelkkailijat ry moottorikelkkailu
Antti Rautamaa
p. 0400 850 719
antti.rautamaa@kymp.net
Haminan Seudun Moottorikerho ry matkamoottoripyöräily,
Antti Parkko motocross, enduro
p. 0400 470 981
www.hamsmk.net
Haminan seudun Mönkijät ry (HAMR ry) mönkijät, mönkijäharraste,
Mikko Ahonen pj. mönkijä offroad
p. 050 544 0637
hamry.posti@gmail.com
facebook.com/haminanseudunmonkijatry/
Haminan Seudun NMKY ry koripallo
Timo Löfman
Siitosentie 25
49420 Hamina
p. 040 777 4681
timo.lofman@sok.fi
Haminan Seudun Urheiluautoilijat ry ralliautoilu, muu autoilu
Leena Tammilehto
Voudinpolku 19
49410 Poitsila
p. 0400 982 972
leena.tammilehto@pp.inet.fi
www.hamua.net
Haminan Shukokai ry shukokai karate
Juha Vahtikari
Rovastinpolku 6
49410 Poitsila
p. 050 566 8900
juha.vahtikari@shukokai.fi
www.shukokai.fi/hamina
Haminan Sulkapalloilijat ry sulkapallo
Timo Silvo
Oravanmarjantie 8B
49400 Hamina
p. 040 772 8955
timo.silvo@haminetti.net
irene.posti@gmail.com
www.haminansulkapalloilijat.fi
Haminan Taitoluistelijat ry taitoluistelu
Urheilijankatu 4C
49400 Hamina
p. 044 516 0769
puheenjohtaja@hatal.net
https://hatal.sporttisaitti.com
Haminan Tennisseura ry tennis
Rene Anckar
Patterinkatu 29
49400 Hamina
p. 040 738 2050
rene.anckar@pp.inet.fi
www.haminantennisseura.fi
Haminan Työväenpalloilijat ry jalkapallo
Vuoksenkuja 4
49400 Hamina
p. 044 711 1565
tero.suortti@kymp.net
www.hatp.fi
Haminan Uimaseura ry uinti
Santtu Pärssinen
Kadettikoulunkatu 11 as 17
49400 Hamina
p. 040 513 4395
santtu.parssinen@hamina.fi
www.haminanuimaseura.fi
Haminan Vesivoimistelijat ry vesijumppa, kuntojumppa
Tuula Lindberg pyöräily, kehitysvammaisten
Annankatu 5 D 30 liikunta
49400 Hamina
p. 0400 930 682
Have Step ry tanssiurheilu
Museotie 776
49480 Mäntlahti
p. 044 223 1573
info@havestep.fi
ahola.matti@gmail.com
www.havestep.fi
HC MENINBLUE ry
Markku Koskela
Vähäkoskentie 49
49630 Vehkajoki
p. 040 505 9286
markku.koskela@hamina.fi
Kaakon Rasti ry suunnistus
Veijo Riivari
Tompurintie 7a7
49400 Hamina
p. 0400 827 340
veijo.riivari@luukku.com
Kaakon Salibandy ry salibandy
Hannu Hakala
Vehkapolku 17
49420 Hamina
p. 040 502 6979
hannu.hakala@netti.fi
Haminan Kiekkoympyrät Edustus ry
Patruunantie 12
49400 Hamina
p. 040 584 0242
suomenmatti@gmail.com
http://www.kiekkoympyrat.fi
Kiekkoympyrät -80 ry jääkiekko, kuntokiekko,
Markku Lappi ringette, taitoluistelu
Rälssimiehentie 7-9 Q
49400 Hamina
p. 0400 859 821
larkku.mappi@gmail.com
http://www.ky-80juniorit.fi/
Kotham City Rollers ry
Fredrikinkatu 5a5
49400 Hamina
kcrollers@gmail.com
https://www.facebook.com/KothamCityRollers?ref=ts&fref=ts
Kurkiniemen Ratsastajat ry koulu- ja esteratsastus
Anne Kurvi
Taipaleentie 294
49660 Pyhältö
p. 040 559 4494
anne.kurvi@hamina.fi
Kymen Nyrkkeilijät ry nyrkkeily
Patricio Garces
Ilmarinkatu 10
49400 Hamina
p. 044 344 0161
p.garces1980@gmail.com
www.kymennyrkkeilijat.fi
PPP -97 ry enduro, maastopyöräily,
Kalevi Mattila polkupyöräsuunnistus
Saarenkatu 6
49400 Hamina
p. 040 554 6312
kalvei.mattila@gmail.com
pp-97@nic.fi
SBS Hamina ry salibandy
Mika Taari
Joukahaisentie 23 B 14
49400 Hamina
p. 040 773 3226
https://nimenhuuto.com/joukkueet/salibandy/hamina
Shakkiympyrät ry shakki
Janne Pousi
Annanakatu 5d32
49400 Hamina
p. 040 582 9631
pode-90@hotmail.com
Summan Kisa-Toverit ry
Jari Lempinen
Murtalhontie 27 A
49420 Hamina
p. 040 770 7936
jari.lempinene@suomi24.fi
Summan Ponnistus ry pesäpallo, tanhu, hiihto
Summantie 13 kuntoliikunta
49480 Hamina
p. 040 152 5711
pesis@summanponnistus.fi
www.summanponnistus.fi
Urheilusukellusseura Vehkahait ry uinti, sukellus
Jori Sipari
p. 040 553 2021
jori.sipari@hotmail.com
Uuperi Ski Team ry alppilajit
Johanna Honkanen
Laajakoskentie 321
48720 Kotka
p. 050 526 1586
johanna.honkanen@sulzer.com
www.uuperinrinteet.fi
Vehkalahden Pyrkivät ry hiihto, maastojuoksu,
Seija Paljakka yleisurheilu, sulkapallo,
Vesipellontie 6 ikäihmisten jumppa
49490 Neuvoton
p. 040 769 8969
ultsuvirtanen@gmail.com
Vehkalahden Veikot ry ampumahiihto, hiihto,
Juha Harju yleisurheilu, triathlon,
kuntoliikunta, suunnistus,
kyläosastokohtaisia lajeja:
p. 040 515 2792 jalkapallo, lentopallo,
jharju53_@_gmail.com pesäpallo, salibandy
annika.takanen@kymp.net (siht.)
www.vehkalahdenveikot.fi
Vehkalahden Veneseura ry veneilyyn liittyvä toiminta
Leivontie 16
48220 Kotka
p. 040 538 4689
kai.ristola@cads.fi
www.vehkalahden-veneseura.fi
Vilniemen Yritys ry hiihto
Timo Silvo
Seurantalontie 6
49400 Hamina
p. 044 331 1640
timosilvo@hotmail.com
www.vilniemenyritys.fi
Voimistelu- ja Urheiluseura Metsäkylän Kurssi kuntoliikunta, jalkapallo,
Vuokontie 49 salibandy, hiihto, kaukalo-
49540 Metsäkylä pallo, luistelu
p. 050 373 9573
tiia.paavola@luukku.com
Voimistelu- ja Urheiluseura Mäntlanden
Rannanpojat ry
Jouko Sahala
Museotie 951
49480 Mäntlahti
p. 0500 554 520
Voimistelu- ja Urheiluseura Vilniemen Yritys kuntoliikunta, lentopallo,
Maarit Heikkilä koripallo, salibandy, hiihto
Nuottaniementie 29 maastojuoksu, jumppa
49400 Hamina
p. 040 734 0045
ZSKA Sivatti ry
Ville Virtanen
Meruksentie 5 F
49410 Poitsila
p. 040 823 6621
ville.virtanen@jippii.fi