Haminan kylä- ja asukasyhdistykset

KYLÄTOIMIKUNNAT

Haminan Metsäkylän kylätoimikunta
Uusoksa Anna-Maija
Metsänummentie 45, 49540 METSÄKYLÄ
puh. 0440  260 665

Husula-Salmenkylä aluetupayhdistys ry.
pj. Peni Ritva
puh. 050 587 4965
Kaartinen Hannele (toiminnasta vastaava)
Koulutie 2, 49510 HUSULA
puh. 0400 605 640

Kaakonrannan kyläyhdistys ry
Eeva Salasto
Ojalanpolku 7, 49840 Mäntlahti
p. 0400 423 422

Kannusjärven-Kitulan kylätoimikunta
Sauli Ojala
Kirkkovuorentie 559, 49570 Kannusjärvi
puh. 0400 961 500
sauli.ojala@pp3.inet.fi

Kirkkojärven kylätoimikunta
Ritva-Leena Pousi
Tipotingintie 28, 49400 Hamina
puh. 040 701 1632

Kuorsalo-Seura ry
pj. Vasara Marja
puh. 040 505 1462
marjakvasara(at)hotmail.com

Mäntlahden Rannanpojat
Jouko Sahala
Museotie 951, 49840 MÄNTLAHTI
puh. 050 055 4520

Neuvottoman kylätoimikunta
Pj. Riku Roslakka
puh. 050 389 8690
riku.roslakka@gmail.com

Onkamaan Toverit
Matti Jokimies
Huovilantie 5, 49780 ONKAMAA
puh. (05) 355 9321 / 040  732 9921

Paijärven kylätoimikunta
Keijo Salovirta
Vetokoskentie 20, 49460 PAIJÄRVI
puh. 040  563 8157

Pyhällön Kylät ry
Katriina Liikkanen
Liikkasentie 38
49660 Pyhältö
040 7644 975
katriina.liikkanen@suomi24.fi
Puheenjohtaja Ismo Kiuru
puh 040 716 2226
ismo.kiuru@pp1.inet.fi

Reitkallin kyläyhdistys
Pekka Mänttäri
Kylänpääntie 104, 49520 REITKALLI
puh. 040 031 3288

Tammion Kotiseutuyhdistys
pj. Anu Suomalainen
Puh. 040 581 5717
anu.suomalainen@hus.fi

Tammion yhteismaan osakaskunta
Tero Karstikko
Malminsuontie 6, 49220 SILTAKYLÄ
puh. 040  844 9814

Vehkajoen kylätoimikunta
Kaukiainen Olavi
Korpi 341, 49630 Vehkajoki
Puh. (05) 345 4125 / 040 759 9429

Wanhan Summan kylätoimikunta
Väkevä Päivi
Sakintie 74, 49480 Summa
Puh. 040 544 0656
paivi.vakeva@kymp.net

KOTISEUTU- JA ASUKASYHDISTYKSET

Etelä-Poitsilan Asukasyhdistys ry
pj. Kai Tykkä
kai.tykka@hotmail.com

Hamina Seura ry
Vesa Pohjola
Kellonsoittajankatu 1 A, 49400 Hamina
Puh. työ (05) 7495 528

Haminan linnoituksen wanhat talot ry
Matti Parpola
p. 045 2364 222
matti.parpola@gmail.com

Haminan linnoituksen wanhat talot ry/Teiju Autio
Raatihuoneentori 14, 49400 Hamina

Pitäjänsaaren asukasyhdistys
pj. Antti Rautamaa
Soutajankatu 6, 49400 Hamina
p. 040 085 0719
antti.rautamaa@kymp.net

Saviniemen Asukasyhdistys
Paavo Setälä

Rannantaikaa väki ry Kyläkulttuuriyhdistys
Simonmäentie 18, 49840 Mäntlahti
Puh. 045 136 5882
erakko(a)dlc.fi

Tallinmäki-seura ry
Pertti Ikonen
Kuikankatu 2, 49400 Hamina
040 071 4459
pertti.ikonen@hotmail.com

Tompurinmäen Omakotiyhdistys
Kari Suominen
Jaakonkuja 2, 49400 Hamina
Puh. (05) 344 8263

Vehkalahti-Seura ry
Olavi Kaukiainen
Korpi 341, 49899 Hamina
Puh. työ (05) 345 7575