Kaupunginhallitus 2021-2025

 

Jäsenet  Varajäsenet
Hallituksen puheenjohtaja
Muurman Peter (PS) (puheenjohtaja 29.9.2021 – 31.5.2023) Kerkelä Harri  (PS)
Yhteiskuntatieteiden maisteri rakennusmestari, yrittäjä
1. varapuheenjohtaja
Inkeroinen-Lalu Elina  (Kok.) Rautamaa Eeva (Kok.)
FM, eduskunta-avustaja Kunnallisneuvos
2. varapuheenjohtaja
Peltonen Nina  (SDP) Muuri Riikka  (SDP)
Varhaiskasvat.opettaja Merkantti, tuoteryhmävastaava
Honkanen Hannah   (Kesk.) Pousi Ritva-Leena  (Kesk.)
Nuorisotyönohjaaja, toiminnanjohtaja Lastenhoitaja, erityisohjaaja
Pakkanen Antti  (PS) (puheenjohtaja 1.6.2023 – 31.5.2025) Jaakkola Jani  (PS)
Toimihenkilö, asiantuntija Maanviljelijä, yrittäjä
Nyholm Janne  (PS) (jäsen 1.8.2021-31.5.2023) Ceder Johanna   (PS) (jäsen 1.6.2023-31.5.2025)
Jakelun valvoja Sairaanhoitaja (AMK), palveluesimies
Pasi Tero  (Liik.) (jäsen 1.8.2021-31.5.2023) Tuomisalo Tomi  (Liik.) (jäsen 1.6.2023-31.5.2025)
Yrittäjä Majuri evp, koelentäjä
Virtanen Ville  (SDP) Rissanen Jarmo  (SDP)
Yrittäjä, toimitusjohtaja Ammattimies
Vuoksiala Tuija  (Kok.) (jäsen 1.8.2021-31.5.2023) Harju Petri  (Kok.)
Kuntohoitaja, hieroja DI, myyntipäällikkö

Janne Nyholm, Tero Pasi ja Tuija Vuoksiala toimivat kaupunginhallituksessa kaupunginhallituksen toimikauden alusta lähtien 31.5.2023 saakka ja Johanna Ceder, Tomi Tuomisalo ja Milko Niemi 1.6.2023 lähtien kaupunginhallituksen toimikauden loppuun saakka.

 

Pin It on Pinterest

Share This